Wzory dokumentów

1. Wzór zawiadomienia o zbyciu pojazdu - Po sprzedaży pojazdu, zbywca ma obowiązek zawiadomić o tym swój zakład ubezpieczeń. 

   

2. Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej - Uczestnicy wypadku podpisują oświadczenie, gdy przyjmują tę samą wersję przegiegu wypadku i zgadzają się co do tego, kto ponosi winę.

   

3. Umowa kupna-sprzedaży samochodu - Podpisywana w celu zapewnienia kupującemu odbiór nabytej przez niego własności. Sprzedający ma zagwarantowaną zapłatę i odbiór przez kupującego.

   

4. Wypowiedzenie umowy OC - Podpisywane jeśli nie chcemy przedłużać umowy w określonym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jest możliwość wypowiedzenia umowy w dowolnym momencie, jednak zakończy się w ostatniu dniu jej zawarcia. Rezygnacja z ubezpieczenia powoduje, że nie przedłuży się ono na następne 12 miesięcy.

   

5. Wypowiedzenie polisy OC przez nabywcę pojazdu - Rezygnacja z wypupionej polisy przez nabywcę używanego samochodu..

   

6. Wypowiedzenie umowy OC przy podwójnym ubezpieczeniu - Podpisywane w sytuacji, gdy nabywca ubezpieczenia nie wypowiedział umowy u poprzedniego ubezpieczyciela lub podczas zakupu używanego zamochodu nie zrezygnował z dołączonej do niego polisy.

   

7. Wzór apelacji powoda odszkodowanie z AC za pozostawienie karty pojazdu w skradzionym samochodzie (naruszenie prawa procesowego) - Apelacja składana w sytuacji, gdy ubezpieczyciel nie chce wypłacić polisy, jako powód podając niedopilnowanie dokumentów pojazdu..

   

8. Wzór apelacji (OC komunikacyjne, szkoda na osobie) za zbyt niskie zadośćuczynienie, błędnie oznaczone odsetki, błędnie rozdzielone koszty procesu - Przeznaczony jest do wnoszenia apelacji w celu uzyskania rekompensaty w sytuacji gdy Sąd przyznał zbyt małe odszkodowanie, niewłaściwie wyliczył odsetki lub nieprawidłowo przyznał koszty procesu. Apelacja powinna składać się z opidu zaistniałej sytuacji i oczekiwanej kwoty finansowego odszkodowania. Załączyć należy dwa dokumenty: odpis apelacji dla strony przeciwnej oraz dowód uiszczenia opłaty od apelacji.

   

9. Wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty przedawnionej składki - Dłużnik składa wniosek o możliwość niepłacenia przedawnionych składek. 

   

10. Wzór sprzeciwu w postępowaniu upominawczym - W wypadku zbycia pojazdu wpełniamy formularz, w którym wyrażamy sprzeciw wobec płacenia składki. Do wniosku należy dołączyć: umowę sprzedaży pojazdu mechanicznego, pismo informujące o sprzedaży pojazdu mechanicznego i danych nabywcy.

   

Najnowsze arykuły

Sprawca wypadku nie ma ważnego ubezpieczenia OC - co się dzieje w takiej sytuacji? Czy odszkodowanie zostanie wypłacone? Sprawdzamy

W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Zgodnie z zamysłem każdy poszkodowany w wypadku komunikacyjnym powinien móc liczyć na odszkodowanie. Niestety, mimo grożących za jazdę bez ubezpieczenia konsekwencji, cały czas zdarzają się kierowcy, którzy poruszają się po drogach bez ważnej polisy. Czy w przypadku stłuczki z takim kierowcą możemy liczyć na odszkodowanie?

Czytaj więcej »

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny? Dowiedz się, czym są raty równe i malejące

Większość osób starających się o kredyt hipoteczny staje przed wyborem pomiędzy ratami równymi i malejącymi. Choć Polacy zazwyczaj decydują się na raty równe, nie oznacza to, że właśnie one są zawsze lepszym rozwiązaniem. Przeciwnie – to raty malejące ostatecznie okazują się dla kredytobiorcy rozwiązaniem korzystniejszym, choć ich spłacanie, przynajmniej na początku, może być uciążliwe.

Czytaj więcej »

Chcesz dostać zniżki na ubezpieczenie samochodu? Podpowiadamy, jakie warunki należy spełnić.

Koszt ubezpieczenia samochodu może wydawać się wysoki. Na szczęście większość działających na rynku ubezpieczycieli oferuje zniżki, które pozwalają znacznie zredukować cenę. Podpowiadamy, którzy kierowcy mogą liczyć na obniżenie ceny ubezpieczenia.

Czytaj więcej »

Kategorie

Bank BPH
Alior Bank
Bank Pekao
Bank PKO BP
Bank Millenium
mBank