Wzory dokumentów

1. Wzór zawiadomienia o zbyciu pojazdu - Po sprzedaży pojazdu, zbywca ma obowiązek zawiadomić o tym swój zakład ubezpieczeń. 

   

2. Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej - Uczestnicy wypadku podpisują oświadczenie, gdy przyjmują tę samą wersję przegiegu wypadku i zgadzają się co do tego, kto ponosi winę.

   

3. Umowa kupna-sprzedaży samochodu - Podpisywana w celu zapewnienia kupującemu odbiór nabytej przez niego własności. Sprzedający ma zagwarantowaną zapłatę i odbiór przez kupującego.

   

4. Wypowiedzenie umowy OC - Podpisywane jeśli nie chcemy przedłużać umowy w określonym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jest możliwość wypowiedzenia umowy w dowolnym momencie, jednak zakończy się w ostatniu dniu jej zawarcia. Rezygnacja z ubezpieczenia powoduje, że nie przedłuży się ono na następne 12 miesięcy.

   

5. Wypowiedzenie polisy OC przez nabywcę pojazdu - Rezygnacja z wypupionej polisy przez nabywcę używanego samochodu..

   

6. Wypowiedzenie umowy OC przy podwójnym ubezpieczeniu - Podpisywane w sytuacji, gdy nabywca ubezpieczenia nie wypowiedział umowy u poprzedniego ubezpieczyciela lub podczas zakupu używanego zamochodu nie zrezygnował z dołączonej do niego polisy.

   

7. Wzór apelacji powoda odszkodowanie z AC za pozostawienie karty pojazdu w skradzionym samochodzie (naruszenie prawa procesowego) - Apelacja składana w sytuacji, gdy ubezpieczyciel nie chce wypłacić polisy, jako powód podając niedopilnowanie dokumentów pojazdu..

   

8. Wzór apelacji (OC komunikacyjne, szkoda na osobie) za zbyt niskie zadośćuczynienie, błędnie oznaczone odsetki, błędnie rozdzielone koszty procesu - Przeznaczony jest do wnoszenia apelacji w celu uzyskania rekompensaty w sytuacji gdy Sąd przyznał zbyt małe odszkodowanie, niewłaściwie wyliczył odsetki lub nieprawidłowo przyznał koszty procesu. Apelacja powinna składać się z opidu zaistniałej sytuacji i oczekiwanej kwoty finansowego odszkodowania. Załączyć należy dwa dokumenty: odpis apelacji dla strony przeciwnej oraz dowód uiszczenia opłaty od apelacji.

   

9. Wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty przedawnionej składki - Dłużnik składa wniosek o możliwość niepłacenia przedawnionych składek. 

   

10. Wzór sprzeciwu w postępowaniu upominawczym - W wypadku zbycia pojazdu wpełniamy formularz, w którym wyrażamy sprzeciw wobec płacenia składki. Do wniosku należy dołączyć: umowę sprzedaży pojazdu mechanicznego, pismo informujące o sprzedaży pojazdu mechanicznego i danych nabywcy.

   

Najnowsze arykuły

Ubezpieczenie OC i AC – dowiedz się, jak wyliczyć składkę

Udało nam się kupić wymarzony samochód, zarejestrowaliśmy go, trzymamy w ręce kluczyki i nie możemy się doczekać, by usiąść za kierownicą. Od legalnego rozpoczęcia wielkiej przygody z nowymi czterema kółkami dzieli nas już tylko kwestia ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC i AC przydaje się znacznie częściej niż może się to wydawać początkującym kierowcom.

Czytaj więcej »

„Mam umowę na czas określony. Czy mam szansę dostać kredyt hipoteczny?” Podpowiadamy.

W Polsce bardzo często mamy do czynienia z formami zatrudnienia innymi niż tradycyjna umowa o pracę na czas nieokreślony. Dla osób starających się o kredyt hipoteczny mamy dobrą wiadomość – mając umowę o pracę na czas określony również możemy liczyć na pozytywną decyzję banku, choć należy się liczyć z obostrzeniami oraz długim i wymagającym procesem weryfikacji zdolności kredytowej

Czytaj więcej »

Kupiłeś używane auto? Sprawdź, jakich formalności związanych z ubezpieczeniem samochodu musisz dopełnić, by móc wyjechać na drogę

Zakup używanego auta to świetny sposób na obniżenie jego kosztu. Większość świeżo upieczonych kierowców zaczyna swoją przygodę z motoryzacją właśnie od używanego pojazdu, a wielu z nas prowadzi samochody z drugiej ręki praktycznie przez całe życie. Taki zakup wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności, również tych związanych z ubezpieczeniem samochodu.

Czytaj więcej »

Kategorie

Bank BPH
Alior Bank
Bank Pekao
Bank PKO BP
Bank Millenium
mBank