Miniaturka artykułu

Wypadki zdarzają się nawet najlepszym i najbardziej doświadczonym kierowcom. Gdy stoimy w korku, jedziemy we mgle, czy też musimy zmagać się z innymi niedogodnościami na drodze, możemy zderzyć się z cudzym autem lub innym obiektem. Liczba wypadków na drodze w naszym kraju mówi sama za siebie – wykupienie ubezpieczenia autocasco po prostu się opłaca.

Ochrona samochodu

Ubezpieczenie OC chroni przede wszystkim cudze mienie, natomiast AC zostało stworzone z myślą o ochronie samochodu posiadacza ubezpieczenia. Jeśli spowodujemy stłuczkę, za którą weźmiemy odpowiedzialność, czy zostaniemy uznani za winnych spowodowania wypadku, wówczas jedyną możliwością nieodpłatnego usunięcia szkody będzie skorzystanie z autocasco. O tym, w jakich sytuacjach AC będzie nas chronić, decydują zapisy umowy (patrz poniżej), dlatego zawsze przed jej podpisaniem warto uważnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Co do zasady jednak większość zakładów ubezpieczeniowych oferuje produkty, które działają w przypadku kolizji z innym uczestnikiem ruchu, przedmiotem lub budynkiem. Często można również spotkać ubezpieczenie AC, które pomoże nam w przypadku uszkodzenia samochodu wskutek działania pogody, np. gradu.

Ubezpieczenie szyte na miarę

Autocasco, w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, jest ubezpieczeniem dobrowolnym, a to oznacza, że jego sprzedawca ma sporą swobodę jeśli chodzi o ustalanie jego warunków Większość zakładów ubezpieczeniowych oprócz produktów standardowych oferuje również ubezpieczenia szyte na miarę, dzięki czemu możemy znaleźć takie AC, które będzie najlepiej pasowało do naszych potrzeb.

Dodatkowe usługi

Autocasco to nie tylko możliwość uzyskania pieniężnej rekompensaty za dane zdarzenie, ale również szansa na skorzystanie z dodatkowych profitów. Najbardziej klasycznym jest dodanie do AC bezpłatnego Assistance lub udzieleniu posiadaczowi AC dużej zniżki na tę drugą usługę. Większość zakładów ubezpieczeniowych daje też swoim klientom możliwość korzystania z sieci partnerskich serwisów, dzięki czemu nasze auto będzie miało priorytet przed innymi, co zdecydowanie skraca okres oczekiwania na likwidację szkody. Będąc posiadaczami AC będziemy też mogli liczyć na naprawę bezgotówkową, która stanowi rozwiązanie o wiele szybsze i mniej skomplikowane niż samodzielne poszukiwanie warsztatu.

Najważniejszą zaletą ubezpieczenia Autocasco jest fakt, że dzięki niemu nasze auto jest chronione również przed szkodami, które powstają z naszej winy lub w których trudno wskazać sprawcę. Ubezpieczenie to w wielu przypadkach może oszczędzić nam nerwów i ograniczyć wydatki. Pamiętajmy jednak, że ubezpieczenia AC różnią się między sobą i zanim znajdziemy takie, które będzie najlepiej dopasowane potrzeb, warto uważnie zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami.

Najnowsze arykuły

Ubezpieczenie OC i AC – dowiedz się, jak wyliczyć składkę

Udało nam się kupić wymarzony samochód, zarejestrowaliśmy go, trzymamy w ręce kluczyki i nie możemy się doczekać, by usiąść za kierownicą. Od legalnego rozpoczęcia wielkiej przygody z nowymi czterema kółkami dzieli nas już tylko kwestia ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC i AC przydaje się znacznie częściej niż może się to wydawać początkującym kierowcom.

Czytaj więcej »

„Mam umowę na czas określony. Czy mam szansę dostać kredyt hipoteczny?” Podpowiadamy.

W Polsce bardzo często mamy do czynienia z formami zatrudnienia innymi niż tradycyjna umowa o pracę na czas nieokreślony. Dla osób starających się o kredyt hipoteczny mamy dobrą wiadomość – mając umowę o pracę na czas określony również możemy liczyć na pozytywną decyzję banku, choć należy się liczyć z obostrzeniami oraz długim i wymagającym procesem weryfikacji zdolności kredytowej

Czytaj więcej »

Kupiłeś używane auto? Sprawdź, jakich formalności związanych z ubezpieczeniem samochodu musisz dopełnić, by móc wyjechać na drogę

Zakup używanego auta to świetny sposób na obniżenie jego kosztu. Większość świeżo upieczonych kierowców zaczyna swoją przygodę z motoryzacją właśnie od używanego pojazdu, a wielu z nas prowadzi samochody z drugiej ręki praktycznie przez całe życie. Taki zakup wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności, również tych związanych z ubezpieczeniem samochodu.

Czytaj więcej »

Kategorie

Bank BPH
Alior Bank
Bank Pekao
Bank PKO BP
Bank Millenium
mBank