Chcesz dostać zniżki na ubezpieczenie samochodu? Podpowiadamy, jakie warunki należy spełnić.

Miniaturka artykułu

Koszt ubezpieczenia samochodu może wydawać się wysoki. Na szczęście większość działających na rynku ubezpieczycieli oferuje zniżki, które pozwalają znacznie zredukować cenę. Podpowiadamy, którzy kierowcy mogą liczyć na obniżenie ceny ubezpieczenia.

Bezszkodowa jazda

Najlepszym sposobem na zredukowanie kosztów ubezpieczenia jest jazda bez szkód. Każdy ubezpieczyciel samodzielnie określa zniżki, jakie przysługują z tego tytułu. Mogą sięgać nawet 70%. Jeśli prowadzimy ostrożnie i rozsądnie, możemy liczyć na to, że wysokość składki będzie maleć wraz ze wzrastającym stażem kierowcy.

Współwłaściciel ze zniżkami

Często stosowanym sposobem na obniżenie kosztów ubezpieczenia jest znalezienie współwłaściciela, któremu przysługują zniżki. Często w tej roli występuje ojciec, dziadek lub teść faktycznego użytkownika samochodu.

Pakiety ubezpieczeń

Wiele zakładów ubezpieczeniowych oferuje niższą składkę, jeśli za jednym razem wykupimy więcej niż jedno ubezpieczenie. Pakiet OC i AC będzie nas kosztował mniej, niż gdybyśmy oba te ubezpieczenia wykupili osobno. Jako dodatek mogą też być oferowane Assistance, NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków) lub ubezpieczenia domowe. Im więcej usług w pakiecie, tym większa powinna być zniżka – pamiętajmy o tym gdy będziemy negocjować z agentem warunki umowy.

Ubezpieczenia firmowe

To coś dla osób prowadzących działalność – jeśli jeden zarejestrowany na firmę samochód został ubezpieczony w danym towarzystwie, możemy liczyć na to, że składka za kolejne auto będzie niższa. Im więcej samochodów posiada ubezpieczymy, tym większą ma moc negocjacyjną. W dużych firmach oszczędności mogą być spore.

Pakiety dealerskie

W przypadku auta kupionego od dealera warto skorzystać z pakietów oferowanych przez sprzedawcę, które zazwyczaj zapewniają wszelkie możliwe ubezpieczenia komunikacyjne (OC, AC, Assistance, NNW). Niższy koszt wynika nie tylko z kompleksowości oferty, ale również z faktu, że w roli podmiotu negocjującego warunki występuje dealer, a nie właściciel auta, co zawsze pozwala na wynegocjowanie lepszych warunków. Współpraca z dealerem to dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego stały dostęp pieniędzy, dlatego firmy są gotowe iść na znaczne ustępstwa, aby zatrzymać lub pozyskać takiego klienta.

Płatność kartą kredytową

To mało znany, lecz coraz częściej obecny w ofertach ubezpieczycieli warunek otrzymania zniżki. Niektóre towarzystwa oferują programy lojalnościowe we współpracy z bankami. Jeśli dotyczy to naszego banku i firmy, w której zamierzamy wykupić ubezpieczenie, możemy liczyć nawet na 4-5 % zniżki.

Komentarze

14.04.2017 / Pezet89

wiara ma jakas obsesje- obsesyjnie mysla ze ONI szarzy ludzie maja jakiekolwiek znaczenie ddla swiata xD

14.04.2017 / winnie

też czytałem o tym wyciaganiu danych i nie rozumiem tego oburzenia... co można właściwie z takimi danymi zrobić? po co komu one? zwłaszcza że yanosik raczej trzymał sztamę z kierowcami a nie z pałami

14.04.2017 / Pezet89

jak wyciagniecie danych ? przeciez Janek trzyma strone kierowcow, ziomek powalilo Cię nikomu nie sa potrzebne Twoje dane

14.04.2017 / JFK

ubezpieczenie od yanosika to nie jest "niezła opcja" tylko zlodziejski prograqm mający na celu wyciągnięcie naszych danych!!!

14.04.2017 / winnie

niezłą opcją jest też to ubezpieczenie od yanosika, które wylicza składkę na podsatwie stylu jazdy, można przyoszczędzić nieco

Najnowsze arykuły

Ubezpieczenie OC i AC – dowiedz się, jak wyliczyć składkę

Udało nam się kupić wymarzony samochód, zarejestrowaliśmy go, trzymamy w ręce kluczyki i nie możemy się doczekać, by usiąść za kierownicą. Od legalnego rozpoczęcia wielkiej przygody z nowymi czterema kółkami dzieli nas już tylko kwestia ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC i AC przydaje się znacznie częściej niż może się to wydawać początkującym kierowcom.

Czytaj więcej »

„Mam umowę na czas określony. Czy mam szansę dostać kredyt hipoteczny?” Podpowiadamy.

W Polsce bardzo często mamy do czynienia z formami zatrudnienia innymi niż tradycyjna umowa o pracę na czas nieokreślony. Dla osób starających się o kredyt hipoteczny mamy dobrą wiadomość – mając umowę o pracę na czas określony również możemy liczyć na pozytywną decyzję banku, choć należy się liczyć z obostrzeniami oraz długim i wymagającym procesem weryfikacji zdolności kredytowej

Czytaj więcej »

Kupiłeś używane auto? Sprawdź, jakich formalności związanych z ubezpieczeniem samochodu musisz dopełnić, by móc wyjechać na drogę

Zakup używanego auta to świetny sposób na obniżenie jego kosztu. Większość świeżo upieczonych kierowców zaczyna swoją przygodę z motoryzacją właśnie od używanego pojazdu, a wielu z nas prowadzi samochody z drugiej ręki praktycznie przez całe życie. Taki zakup wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności, również tych związanych z ubezpieczeniem samochodu.

Czytaj więcej »

Kategorie

Bank BPH
Alior Bank
Bank Pekao
Bank PKO BP
Bank Millenium
mBank