Chcesz dostać zniżki na ubezpieczenie samochodu? Podpowiadamy, jakie warunki należy spełnić.

Miniaturka artykułu

Koszt ubezpieczenia samochodu może wydawać się wysoki. Na szczęście większość działających na rynku ubezpieczycieli oferuje zniżki, które pozwalają znacznie zredukować cenę. Podpowiadamy, którzy kierowcy mogą liczyć na obniżenie ceny ubezpieczenia.

Bezszkodowa jazda

Najlepszym sposobem na zredukowanie kosztów ubezpieczenia jest jazda bez szkód. Każdy ubezpieczyciel samodzielnie określa zniżki, jakie przysługują z tego tytułu. Mogą sięgać nawet 70%. Jeśli prowadzimy ostrożnie i rozsądnie, możemy liczyć na to, że wysokość składki będzie maleć wraz ze wzrastającym stażem kierowcy.

Współwłaściciel ze zniżkami

Często stosowanym sposobem na obniżenie kosztów ubezpieczenia jest znalezienie współwłaściciela, któremu przysługują zniżki. Często w tej roli występuje ojciec, dziadek lub teść faktycznego użytkownika samochodu.

Pakiety ubezpieczeń

Wiele zakładów ubezpieczeniowych oferuje niższą składkę, jeśli za jednym razem wykupimy więcej niż jedno ubezpieczenie. Pakiet OC i AC będzie nas kosztował mniej, niż gdybyśmy oba te ubezpieczenia wykupili osobno. Jako dodatek mogą też być oferowane Assistance, NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków) lub ubezpieczenia domowe. Im więcej usług w pakiecie, tym większa powinna być zniżka – pamiętajmy o tym gdy będziemy negocjować z agentem warunki umowy.

Ubezpieczenia firmowe

To coś dla osób prowadzących działalność – jeśli jeden zarejestrowany na firmę samochód został ubezpieczony w danym towarzystwie, możemy liczyć na to, że składka za kolejne auto będzie niższa. Im więcej samochodów posiada ubezpieczymy, tym większą ma moc negocjacyjną. W dużych firmach oszczędności mogą być spore.

Pakiety dealerskie

W przypadku auta kupionego od dealera warto skorzystać z pakietów oferowanych przez sprzedawcę, które zazwyczaj zapewniają wszelkie możliwe ubezpieczenia komunikacyjne (OC, AC, Assistance, NNW). Niższy koszt wynika nie tylko z kompleksowości oferty, ale również z faktu, że w roli podmiotu negocjującego warunki występuje dealer, a nie właściciel auta, co zawsze pozwala na wynegocjowanie lepszych warunków. Współpraca z dealerem to dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego stały dostęp pieniędzy, dlatego firmy są gotowe iść na znaczne ustępstwa, aby zatrzymać lub pozyskać takiego klienta.

Płatność kartą kredytową

To mało znany, lecz coraz częściej obecny w ofertach ubezpieczycieli warunek otrzymania zniżki. Niektóre towarzystwa oferują programy lojalnościowe we współpracy z bankami. Jeśli dotyczy to naszego banku i firmy, w której zamierzamy wykupić ubezpieczenie, możemy liczyć nawet na 4-5 % zniżki.

Komentarze

14.04.2017 / Pezet89

wiara ma jakas obsesje- obsesyjnie mysla ze ONI szarzy ludzie maja jakiekolwiek znaczenie ddla swiata xD

14.04.2017 / winnie

też czytałem o tym wyciaganiu danych i nie rozumiem tego oburzenia... co można właściwie z takimi danymi zrobić? po co komu one? zwłaszcza że yanosik raczej trzymał sztamę z kierowcami a nie z pałami

14.04.2017 / Pezet89

jak wyciagniecie danych ? przeciez Janek trzyma strone kierowcow, ziomek powalilo Cię nikomu nie sa potrzebne Twoje dane

14.04.2017 / JFK

ubezpieczenie od yanosika to nie jest "niezła opcja" tylko zlodziejski prograqm mający na celu wyciągnięcie naszych danych!!!

14.04.2017 / winnie

niezłą opcją jest też to ubezpieczenie od yanosika, które wylicza składkę na podsatwie stylu jazdy, można przyoszczędzić nieco

Najnowsze arykuły

Sprawca wypadku nie ma ważnego ubezpieczenia OC - co się dzieje w takiej sytuacji? Czy odszkodowanie zostanie wypłacone? Sprawdzamy

W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Zgodnie z zamysłem każdy poszkodowany w wypadku komunikacyjnym powinien móc liczyć na odszkodowanie. Niestety, mimo grożących za jazdę bez ubezpieczenia konsekwencji, cały czas zdarzają się kierowcy, którzy poruszają się po drogach bez ważnej polisy. Czy w przypadku stłuczki z takim kierowcą możemy liczyć na odszkodowanie?

Czytaj więcej »

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny? Dowiedz się, czym są raty równe i malejące

Większość osób starających się o kredyt hipoteczny staje przed wyborem pomiędzy ratami równymi i malejącymi. Choć Polacy zazwyczaj decydują się na raty równe, nie oznacza to, że właśnie one są zawsze lepszym rozwiązaniem. Przeciwnie – to raty malejące ostatecznie okazują się dla kredytobiorcy rozwiązaniem korzystniejszym, choć ich spłacanie, przynajmniej na początku, może być uciążliwe.

Czytaj więcej »

Chcesz dostać zniżki na ubezpieczenie samochodu? Podpowiadamy, jakie warunki należy spełnić.

Koszt ubezpieczenia samochodu może wydawać się wysoki. Na szczęście większość działających na rynku ubezpieczycieli oferuje zniżki, które pozwalają znacznie zredukować cenę. Podpowiadamy, którzy kierowcy mogą liczyć na obniżenie ceny ubezpieczenia.

Czytaj więcej »

Kategorie

Bank BPH
Alior Bank
Bank Pekao
Bank PKO BP
Bank Millenium
mBank