Szybkie pożyczki krok po kroku – dowiedz się, jak to działa i na jakich zasadach można dostać pieniądze

Miniaturka artykułu

Udzielaniem szybkich pożyczek zajmują się przede wszystkim tzw. parabanki, a więc prywatne firmy, które mimo że działają na rynku usług finansowych nie podlegają prawu bankowemu, tylko cywilnemu. Dziś jednak nieuczciwe firmy nie wytrzymują w starciu z tymi, które traktują klientów poważnie. Wzięcie szybkiej pożyczki coraz częściej okazuje się być po prostu skorzystaniem z określonej usługi, a nie wystawieniem się na nieuczciwość.

Pożyczki na dowód

Najszybsze pożyczki to te, które możemy zaciągnąć na podstawie danych z dowodu osobistego. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z takiej usługi, wystarczy poszukać w internecie firmy, która zaoferuje nam satysfakcjonującą sumę, wypełnić odpowiedni formularz i już po kilku czy kilkunastu minutach, podczas których weryfikowane są nasze, dane powinniśmy otrzymać przelew. Procedura jest niezwykle prosta i dostępna dla każdego, również dla osób, które mają niespłacone zobowiązania i dla których jest to jedyna szansa na pozyskanie niezbędnych środków.

Pożyczki pod zastaw

Na rynku finansowym istnieją również pożyczki pod zastaw np. nieruchomości, auta czy nawet pod weksel. Czas otrzymania pieniędzy nie jest tak krótki, jak w przypadku pożyczki na dowód, jednak o wiele krótszy niż w przypadku tradycyjnego kredytu bankowego. Mechanizm jest prosty – aby otrzymać pieniądze, podpisujemy umowę, która mówi, że w przypadku nie spłacenia wierzytelności prawo własności naszego mienia przechodzi na pożyczkodawcę.

Pożyczki dla osób z czystą historią kredytową

To prawdopodobnie najkorzystniejsza z omawianych opcji. Czas oczekiwania na taką pożyczkę może wynosić mniej niż 24 godziny, co w przypadku tradycyjnego kredytu bankowego byłoby niemożliwe. Od ręki dostępne będą większe pieniądze niż w przypadku pożyczek na dowód, a kwota będzie korzystniej oprocentowana. Możemy również liczyć na dłuższy termin spłaty, a także – uwaga – na pożyczkę darmową. W tym ostatnim przypadku, jeśli spłacimy wierzytelność w ustalonym z góry, zazwyczaj dość krótkim terminie, wówczas opłata w ogóle nie zostanie nam naliczona.

Szybkie pożyczki mogą stanowić niezwykle przydatne narzędzie, jednak tylko pod warunkiem że korzystamy z nich rozsądnie.

Najnowsze arykuły

Ubezpieczenie OC i AC – dowiedz się, jak wyliczyć składkę

Udało nam się kupić wymarzony samochód, zarejestrowaliśmy go, trzymamy w ręce kluczyki i nie możemy się doczekać, by usiąść za kierownicą. Od legalnego rozpoczęcia wielkiej przygody z nowymi czterema kółkami dzieli nas już tylko kwestia ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC i AC przydaje się znacznie częściej niż może się to wydawać początkującym kierowcom.

Czytaj więcej »

„Mam umowę na czas określony. Czy mam szansę dostać kredyt hipoteczny?” Podpowiadamy.

W Polsce bardzo często mamy do czynienia z formami zatrudnienia innymi niż tradycyjna umowa o pracę na czas nieokreślony. Dla osób starających się o kredyt hipoteczny mamy dobrą wiadomość – mając umowę o pracę na czas określony również możemy liczyć na pozytywną decyzję banku, choć należy się liczyć z obostrzeniami oraz długim i wymagającym procesem weryfikacji zdolności kredytowej

Czytaj więcej »

Kupiłeś używane auto? Sprawdź, jakich formalności związanych z ubezpieczeniem samochodu musisz dopełnić, by móc wyjechać na drogę

Zakup używanego auta to świetny sposób na obniżenie jego kosztu. Większość świeżo upieczonych kierowców zaczyna swoją przygodę z motoryzacją właśnie od używanego pojazdu, a wielu z nas prowadzi samochody z drugiej ręki praktycznie przez całe życie. Taki zakup wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności, również tych związanych z ubezpieczeniem samochodu.

Czytaj więcej »

Kategorie

Bank BPH
Alior Bank
Bank Pekao
Bank PKO BP
Bank Millenium
mBank